Ділова етика

Ділова Етика гарантує що всі члени організації діють у відповідності з фундаментальними цінностями PGA

Недотримання високого рівня моральних стандартів PGA може слугувати причиною виключення з Організації

Усі особи, що пов’язані з PGA та працюють в уряді України (усі гілки влади), місцевих органах влади чи ті особи, які були обрані на виборах народом України або призначені на посади, де вони представляють суспільні інтереси (наприклад, у ролі народного депутату або керівника/керівниці компанії державного значення) зобов’язані дотримуватися таких стандартів професійної поведінки:

1) Дотримання закону:

 1. Особи, пов’язані з PGA, зобов’язані дотримуватися всіх законів, правил та статутів, котрі регулюють їхню діяльність. Якщо неоднозначне або суб’єктивне розуміння можливе, вони зобов’язані ставитися до нього таким чином, щоб створювати найвищі обмеження на себе.
 2. Особи, пов’язані з PGA, не повинні свідомо брати участь чи сприяти, а також повинні уникати будь-яких порушень законів, правил та статутів.
 3. Особи, пов’язані з PGA, зобов’язані запобігати порушення закону іншими державними службовцями, завжди розголошувати інформацію про відомі порушення і ніколи не приховувати фактичні чи ймовірні порушення з боку своїх колег, керівників чи підлеглих (анонімне інформування).

 

2) Професійна чесність:

 1. Особи, пов’язані з PGA, не повинні брати участь у будь-якій професійній діяльності, що включає нечесність, шахрайство, шантаж чи обман, а також здійснювати будь-яких дії, що негативно впливають на їхню репутацію, непідкупність або компетентність.
 2. Особи, пов’язані з PGA, зобов’язані утримуватися від прийняття або вимагання будь-яких подарунків та інших матеріальних або нематеріальних благ (включаючи відзнаки, ступені, нагороди), які можуть поставити під загрозу незалежність і об’єктивність осіб.
 3. Особи, пов’язані з PGA, не повинні використовувати державні посади, ресурси або інформацію, які стають доступними для них, коли вони діють у службовому становищі, для власної вигоди або вигоди будь-яких пов’язаних осіб (сім’я, ділові партнери, друзі).

 

3) Конфлікт інтересів:

 1. Особи, пов’язані з PGA, зобов’язані робити повне і справедливе розкриття всіх питань, які обґрунтовано можуть погіршити незалежність і об’єктивність осіб або втрутитися у відповідні обов’язки громадськості, забезпечити, щоб такі розкриття були помітними, доставлялися простою мовою й ефективно повідомляли відповідну інформацію.

 

4) Обов’язки перед громадськістю:

 1. Особи, пов’язані з PGA, зобов’язані діяти на користь суспільства і ставити інтереси громадськості перед інтересами уряду, окремих державних органів, окремих державних службовців чи власними.
 2. Особи, пов’язані з PGA, зобов’язані справлятися справедливо та об’єктивно з усіма особами, без надання комусь преференцій або встановлення будь-яких обмежень, не передбачених законом.
 3. Особи, пов’язані з PGA, зобов’язані спілкуватися з громадськістю прямим і зрозумілим способом, щоб уникнути шаблонів, відмовок і ухилень від вирішення питання.

 

5) Конкретні обов’язки пов’язаних з PGA осіб, зайнятих у центральних або місцевих органах влади:

 1. Особи, пов’язані з PGA, не повинні позбавляти їхнього роботодавця переваг від своїх знань, навичок, здібностей, досвіду і зобов’язані діяти на користь їхнього роботодавця.
 2. Особи, пов’язані з PGA, не повинні робити будь-які неуповноважені вчинки чи обіцянки, які мають намір зобов’язати їхнього роботодавця.
 3. Особи, пов’язані з PGA, не повинні приймати будь-яку іншу оплачувану роботу, окрім випадків, коли це явно дозволено і після отримання письмової згоди їх роботодавця.
 4. Особи, пов’язані з PGA, зобов’язані використовувати свій робочий час, майно роботодавця, повноваження та доступ до інформації винятково для виконання службових обов’язків, з належною розважливістю та обережністю.
 5. Особи, пов’язані з PGA, зобов’язані зберігати всю відому їм інформацію, що не є публічною, під час виконання своїх обов’язків, за винятком, якщо її розголошення не передбачено законом.

 

6) Конкретні обов’язки пов’язаних з PGA осіб, обраних діяти як представники громадськості (тобто депутатів):

 1. Особи, пов’язані з PGA, зобов’язуються виконувати обов’язки, за які вони отримали свій мандат від громадськості.
 2. Особи, пов’язані з PGA, зобов’язуються докладати чесних зусиль для виконання всіх обіцянок, зроблених під час виборів або передвиборної кампанії, і не повинні суттєво відхилятися у своїх діях від своїх обіцянок.
 3. Особи, пов’язані з PGA, не повинні бути залучені зовнішньої занятості або дій, що суперечать їх мандату.

 

7) Конкретні обов’язки пов’язаних з PGA осіб, які виступають в якості договірних представників суспільного інтересу (тобто незалежних директорів державних підприємств):

 1. Особи, пов’язані з PGA, зобов’язуються виконувати свої обов’язки, передбачені обережністю, старанністю та турботою.
 2. Особи, пов’язані з PGA, зобов’язані докладати чесних зусиль для забезпечення об’єктивної чесності у першочергових інтересах громадськості, і не повинні діяти в інтересах особи або організації, яка їх призначила на посаду.
 3. Особи, пов’язані з PGA, повинні приділяти достатньо часу та уваги для прийняття обґрунтованих і збалансованих рішень, коли вони представляють суспільний інтерес.