Післявоєнне відновлення України

18.07.2022

Членкиня правління PGA Єлизавета Баданова візьме участь у Конференції з питань допомоги та відбудови України та її європейської перспективи

Вона була запрошена бути спікеркою на цій конференції, що організована Європейським соціально-економічним комітетом 19.07.2022 у Кракові.

Європейський соціально-економічний комітет (ЄСЕК) – це дорадчий орган ЄС, що об’єднує представників працівників та працедавців, а також інші заінтересовані групи. Він видає висновки щодо питань ЄС Європейській Комісії, Раді ЄС та Європарламенту, виступаючи містком між інституціями ЄС та громадянами ЄС.

Захід буде транслюватися на сторінці

Всю додаткову інформацію можна отримати на сторінці заходу.
European Economic and Social Committee

21.06.2022

Асоціація «Професійний Уряд» продовжує серію онлайн-заходів, пов'язаних з післявоєнним відновленням України. Цього разу пропонуємо вам долучитичь до онлайн конференції “Державне управління: повоєнне перезавантаження”.

Ми плануємо обговорити наступні питання:

  1. В чому причини низької довіри до інституцій державного управління?
  2. Які інструменти можуть і мають бути застосовані, щоб виправити ситуацію? Які кроки ми всі маємо зробити?
  3. Яким чином «Професійний Уряд» та інші подібні організацій можуть створити цінність в цьому процесі?
  4. Після Революції гідності у 2014 р. багато українців повернулись з закордону і вирішили працювати на державу, але більшість швидко звідти пішли. Що тоді пішло не так?
  5. Коли закінчиться війна з Росією, чи потрібні будуть державі професіонали із західною освітою у владі? Що вони можуть дати і чого їм ще треба буде навчитися?
  6. Які перші практичні кроки має зробити держава, щоб залучити таланти з західною освітою до державного управління?
  7. Як має виглядати довгострокова стратегія держави із залучення талантів із західною освітою, які залишаються там надовго, віддають свою енергію, та рекомендують державу як роботодавця, своїм друзям?
  8. Який наразі є статус впровадження HRMIS (система управління людськими ресурсами) на державній службі?
  9. Чи вдалось вибудувати ефективну цілісну та сталу організаційну структуру для розгортання в різних органах? З якими перепонами доводиться боротися її прихильникам та імплементаторам?
  10. Яка роль цифрових технологій в реформі державного апарату: слугувати інструментом або спонукати до суттісних змін процесів?

Ці питання ми обговоримо 24 червня 2022 року (14:00-17:30 за київським часом) з представниками Верховної Ради України, органів державного управління, громадських організацій та бізнесу.

17.06.2022

PGA публікує свій звіт за результатами заходу «Документування шкоди під час триваючої агресії: навіщо, яким чином і що далі?» який відбувся 30 травня 2022 року.

30.05.2022

Асоціація «Професійний Уряд» продовжує серію онлайн-заходів на різні теми, пов'язані з післявоєнним відновленням України. Цього разу запрошуємо вас на захід, присвячений проблематиці фіксації шкоди, завданої триваючою агресією росії та білорусі проти України.

Як функціонують відомі онлайн-портали та боти для збору доказів?

Чи достатньо подати інформацію через бот, щоб отримати компенсацію?

Які існують міжнародні механізми отримання компенсації за порушення прав людини та які приблизні розміри компенсації вони можуть передбачати?

Чому складно, але потрібно фіксувати шкоду довкіллю?

Які проблеми фіксації шкоди культурній спадщині?

Як держава буде розподіляти серед громадян міжнародні репарації, коли їх отримає?

Всі ці питання ми обговоримо 30 травня 2022 (14:00-17:00) з юристами-міжнародниками, українськими експертами, громадськими організаціями та ініціативами, а також представниками від державних інституцій.

18.05.2022

Європейська Комісія оприлюднила своє бачення щодо зусиль по відбудові України

18 травня 2022 р. Європейська Комісія випустила комюніке стосовно планів щодо допомоги та відновлення України. У документі йдеться про те, що міжнародна підтримка України, зокрема з боку ЄС, має проявлятися як у допомозі під час війни, так і у заходах щодо відновлення країни після війни.
Так, Європейська Комісія запропонує додатковий інструмент макрофінансової допомоги у 2022 р. на суму 9 млрд євро (загалом дефіцит коштів на рівні держави станом на червень 2022 р. оцінюється МВФ на рівні 14,3 млрд євро). Водночас, для відбудови України будуть потрібні набагато більші кошти. Європейська Комісія передбачає, що стратегічний план відновлення буде створений нещодавно організованою Національною радою відновлення, а його реалізація буде відбуватися через платформу “RebuildUkraine”, що буде створена за участі України, ЄС та інших донорів. Саме завдяки цій платформі будуть гарантовані належні принципи управління коштами. При цьому важливо, що відновлення України буде інтегроване з процесом інтеграції до ЄС, зокрема з політиками ЄС щодо зеленого та цифрового розвитку.

14.05.2022

Двох членів PGA номіновано для включення до групи при Національній раді з відновлення України від наслідків війни

Відповідно до постанови Секретаріату Кабінету Міністрів України, Мінекономіки внесло для включення до вищезазначеної групи Костянтина Лісничого – Голову Правління PGA та Марковського Сергія – члена Правління PGA.